Menu
Dla mamy / Lifestyle

4 kroki jak zyskać dodatkową godzinę w ciągu dnia

Każda mama wie, że przy ilości obowiązków jaka pojawia się wraz z przyjściem na świat nowego członka rodziny, czas jest na wagę złota. Dobra organizacja i określenie zadań, to połowa sukcesu do tego, żeby doba nie była dla nas za krótka! 🙂 

1. Poznaj siebie

Określ, o jakiej porze dnia jesteś najbardziej produktywna i kiedy jesteś w stanie wykonać najcięższe prace. Następnie zastanów się o jakiej porze dnia Twoja produktywność jest najmniejsza i na tę porę dnia zostaw sobie najlżejsze obowiązki wymagająca najmniejszego zaangażowania i nakładu sił.

2. Poznaj swoje zadania

Wypisz swoje wszystkie codzienne zadania i szacunkowy czas, jaki będziesz potrzebować na wykonanie każdego z nich.

3. Podziel zadania

W każdym tygodniu, w porach kiedy jesteś najbardziej produktywna, wyznacz sobie trzy 90-minutowe bloki, w których możesz pracować nad zadaniami wymagającymi największego wysiłku i pełnej koncentracji.

4. Przechytrz swój mózg

Po zaplanowaniu 90-minutowych bloków czasowych podziel wymienione zadania zgodnie z mocą mózgu potrzebną do ich wykonania w następujący sposób:

  • Zadania związane z pełną aktywnością mózgu: zadania te wymagają pełnej koncentracji i ciszy.
  • Zadania polegające na wykorzystaniu połowicznej aktywności mózgu: zadania te wymagają pewnej, ale nie całkowitej, koncentracji i mocy mózgu.
  • Zadania wykonywane automatycznie: są to zadania, które możesz wykonać praktycznie bez myślenia. Te czynności często można wykonać przy okazji wykonywania innych czynności.

Postępując zgodnie z tymi czterema krokami, nie będziesz tracić pełnej mocy mózgu na zadania, które nie wymagają takiego zaangażowania, a zamiast tego będziesz w stanie lepiej i sprawniej wykonać te prace, które potrzebują największej uwagi. Dzięki temu każdego dnia możesz zyskać nawet dodatkową godzinę!

Zobacz takżę

No Comments

    Leave a Reply